Бюджетний кодекс Республіки Білорусь
текст кодексу станом на жовтень 2009 року
сторінка 3
1. Державні позабюджетні фонди грунтуються на принципах бюджетної системи Республіки Білорусь.
2. Створення державних позабюджетних фондів, визначення джерел їх утворення, порядку формування та використання здійснюються Президентом Республіки Білорусь і (або) законами, якщо інше не встановлено Президентом Республіки Білорусь.
3. Розпорядником коштів державного позабюджетного фонду є державний орган, на який покладено функції зі збору та контролю за надходженням коштів, які формують доходи державного позабюджетного фонду, а також з управління коштами бюджету державного позабюджетного фонду і їх використання.
4. Кошти державних позабюджетних фондів перебувають у республіканській власності.
Стаття 21. Складання, розгляд і затвердження бюджетів державних позабюджетних фондів
1. Складання, розгляд і затвердження бюджетів державних позабюджетних фондів здійснюються відповідно до законодавчих актів про ці фонди і цим Кодексом. Затвердження щорічно бюджетів державних позабюджетних фондів на черговий фінансовий рік здійснюється законодавчими актами.
Розгляд, затвердження і виконання кошторисів доходів і видатків державних позабюджетних фондів здійснюються відповідно до цього Кодексу, якщо інше не встановлено Президентом Республіки Білорусь.
2. Проекти законодавчих актів про бюджети державних позабюджетних фондів на черговий фінансовий рік вносяться на розгляд Уряду Республіки Білорусь і одночасно з проектом закону про республіканський бюджет на черговий фінансовий рік відповідно до законодавства видаються Президенту Республіки Білорусь для розгляду, а також затвердження у випадках, якщо це передбачено актами про ці фонди.
У разі затвердження бюджетів державних позабюджетних фондів законами Президент Республіки Білорусь вносить до Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь (далі - Палата представників) проекти законів про бюджетах державних позабюджетних фондів на черговий фінансовий рік одночасно з проектом закону про республіканський бюджет на черговий фінансовий рік.
3. Проекти законів про бюджетах державних позабюджетних фондів на черговий фінансовий рік приймаються Палатою представників до прийняття проекту закону про республіканський бюджет на черговий фінансовий рік у першому читанні і далі розглядаються відповідно до Конституції Республіки Білорусь і регламентами палат Парламенту Республіки Білорусь.
4. У бюджетах державних позабюджетних фондів доходи передбачаються за джерелами надходжень відповідно до розділів класифікації доходів бюджету, а витрати - відповідно до функціональної класифікації видатків бюджету.
Стаття 22. Доходи, витрати і дефіцит (профіцит) бюджетів державних позабюджетних фондів
1. Доходи бюджетів державних позабюджетних фондів можуть формуватися за рахунок внесків на державне соціальне страхування, неподаткових доходів і безоплатних надходжень, які враховуються в доходах бюджетів відповідно до статті 24 цього Кодексу.
2. Збір доходів бюджетів державних позабюджетних фондів і контроль за їх надходженням здійснюються розпорядниками коштів відповідних державних позабюджетних фондів.
3. Кошти державних позабюджетних фондів використовуються на цілі, визначені законодавчими актами про ці фонди.
4. Граничний розмір дефіциту і джерела його фінансування або розмір профіциту бюджету державного позабюджетного фонду визначаються в порядку, встановленому законодавчим актом про цей фонд.
5. Розміри доходів, витрат, дефіциту і джерел його фінансування або розмір профіциту бюджетів державних позабюджетних фондів визначаються щорічно законодавчими актами.
Стаття 23. Виконання бюджетів державних позабюджетних фондів і контроль за їх виконанням
1. Виконання бюджетів державних позабюджетних фондів здійснюється через єдиний казначейський рахунок, якщо інше не встановлено Президентом Республіки Білорусь.
Виконання бюджетів державних позабюджетних фондів здійснюється відповідно до цього Кодексу, законодавчими актами про ці фонди і бюджетах цих фондів, до кошторисів доходів і видатків.
2. Складання, розгляд і затвердження звітів про виконання бюджетів державних позабюджетних фондів за звітний фінансовий рік здійснюються відповідно до законодавчих актів про ці фонди і цим Кодексом. Затвердження щорічно звітів про виконання бюджетів державних позабюджетних фондів за звітний фінансовий рік здійснюється законодавчими актами.
Звіти про виконання бюджетів державних позабюджетних фондів у формі проектів законодавчих актів складаються розпорядниками коштів цих фондів, вносяться на розгляд Уряду Республіки Білорусь і одночасно з проектом закону про затвердження звіту про виконання республіканського бюджету за звітний фінансовий рік відповідно до законодавства видаються Президенту Республіки Білорусь для розгляду , а також затвердження у випадках, якщо це передбачено актами про ці фонди.
У разі затвердження звітів про виконання бюджетів державних позабюджетних фондів законами Президент Республіки Білорусь вносить до Палати представників проекти законів про затвердження звітів про виконання бюджетів державних позабюджетних фондів за звітний фінансовий рік.
3. Контроль за виконанням бюджетів державних позабюджетних фондів здійснюється розпорядниками коштів цих фондів, а також органами, що забезпечують контроль за виконанням республіканського бюджету, в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
розділ III
ДОХОДИ І ВИТРАТИ БЮДЖЕТІВ
глава 6
ДОХОДИ БЮДЖЕТІВ
Стаття 24. Групи доходів бюджету
1. Доходи бюджету класифікуються за такими групами:
1.1. податкові доходи;
1.2. внески на державне соціальне страхування;
1.3. неподаткові доходи;
1.4. безоплатні надходження.
2. Податкові доходи включають в себе:
2.1. республіканські податки, збори (мита), місцеві податки і збори та інші податкові доходи, встановлені Президентом Республіки Білорусь і (або) законами;
2.2. пені, нараховані за несвоєчасну сплату податків, зборів (мит);
2.3. відсотки за користування відстрочкою і (або) розстрочкою сплати податків, зборів, митних платежів та пені, податковим кредитом.
3. Пеня і відсотки за користування відстрочкою і (або) розстрочкою сплати податків, зборів, митних платежів та пені, податковим кредитом враховуються в доходах бюджету по підрозділах класифікації доходів бюджету, передбачених для податків, зборів (мит), за несвоєчасну сплату яких нараховуються пені або за якими надаються відстрочка та (або) розстрочення сплати податків, зборів, митних платежів та пені, податковий кредит.
4. До неподаткових доходів відносяться:
4.1. доходи від використання майна, що перебуває у державній власності;
4.2. штрафи;
4.3. інші неподаткові доходи.
5. До безоплатним надходженнях відносяться необов'язкові поточні і капітальні платежі, які включають в себе надходження від:
5.1. іноземних держав;
5.2. міжнародних організацій;
5.3. іншого бюджету у формі міжбюджетних трансфертів.
6. Безоплатні надходження в формі міжбюджетних трансфертів підлягають обліку в доходах того бюджету, до якого ці кошти надаються.
Стаття 25. Сплата та зарахування доходів до бюджету
1. Податкові доходи вважаються сплаченими в дохід відповідного бюджету з моменту, що визначається податковим законодавством.
2. Днем сплати інших доходів в дохід відповідного бюджету визнається:
2.1. день здачі платником (іншим зобов'язаним особою) платіжного доручення банку або небанківської кредитно-фінансової організації (далі - банк) на перерахування належних сум доходів при наявності на рахунку платника (іншого зобов'язаного особи) коштів, достатніх для виконання цього платіжного доручення в повному обсязі;
2.2. день виконання банком платіжного доручення платника (іншого зобов'язаного особи) на перерахування належних сум доходів, раніше не виконаного через відсутність на рахунку платника (іншого зобов'язаного особи) коштів, достатніх для виконання цього платіжного доручення в повному обсязі;
2.3. день внесення платником (іншим зобов'язаним особою) для перерахування належних сум доходів готівкових коштів в банк, сільський, селищний виконавчий і розпорядчий орган чи іншу уповноважену організацію відповідно до законодавства.
3. Доходи вважаються зарахованими в дохід бюджету з моменту їх надходження на рахунок відповідного бюджету, за винятком випадків проведення взаємозаліків відповідно до підпункту 1.2 пункту 1 статті 108 цього Кодексу.
Стаття 26. Зарахування штрафів
1. Суми штрафів за порушення порядку використання коштів республіканського бюджету та місцевих бюджетів, а також державних позабюджетних фондів або організації державних закупівель за рахунок зазначених коштів, що накладаються на організації (їх посадових осіб), індивідуальних підприємців, зараховуються в дохід бюджету, за рахунок коштів якого вироблено фінансування.
2. Суми штрафів за правопорушення проти порядку оподаткування, крім накладаються митними органами, підлягають зарахуванню до бюджетів базового рівня і бюджет г.Минска за місцем знаходження організації (щодо організацій та їх посадових осіб) і за місцем проживання фізичної особи (по відношенню до фізичних осіб , в тому числі індивідуальних підприємців).
Суми штрафів за правопорушення проти порядку оподаткування, що накладаються митними органами, а також за правопорушення проти порядку митного регулювання підлягають зарахуванню в республіканський бюджет.
3. Суми штрафів за правопорушення в галузі фінансів, ринку цінних паперів і банківської діяльності, що накладаються судами за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення за протоколами, складеними посадовими особами органів Фонду соціального захисту населення Міністерства праці та соціального захисту Республіки Білорусь, в повному обсязі зараховуються до бюджет Фонду соціального захисту населення Міністерства праці та соціального захисту Республіки Білорусь.
4. Суми штрафів за вчинення правопорушень, не зазначених в пунктах 1 - 3 цієї статті, підлягають зарахуванню відповідно до законодавства.
Стаття 27. Власні доходи республіканського бюджету і місцевих бюджетів
1. Власні доходи республіканського бюджету і місцевих бюджетів можуть включати в себе:
1.1. податкові доходи, що зараховуються до бюджету відповідно до законодавства на постійній основі;
1.2. внески на державне соціальне страхування, що зараховуються на постійній основі;
1.3. неподаткові доходи, що зараховуються до бюджету відповідно до законодавства на постійній основі;
1.4. безоплатні надходження, за винятком міжбюджетних трансфертів.
2. Власні доходи бюджетів різних рівнів бюджетної системи Республіки Білорусь зараховуються до бюджетів за нормативами відрахувань, в тому числі встановлених у вигляді нижнього рівня відрахувань, від податкових і неподаткових доходів, визначених статтями 30 - 37 цього Кодексу, якщо інше не встановлено Президентом Республіки Білорусь і (або) законами.
Стаття 28. Регулюючі доходи республіканського бюджету і місцевих бюджетів
1. До регулюючим доходах республіканського бюджету і місцевих бюджетів належать доходи, які можуть частково або повністю передаватися в інші бюджети і за якими відповідно до статей 30, 32 і 34 цього Кодексу встановлено норматив у вигляді верхнього рівня відрахування від податкового доходу, а також місцеві податки і збори за нормативами, що визначаються місцевими Радами депутатів.
2. Нормативи відрахувань від регулюючих доходів (у відсотках) республіканського бюджету в консолідовані бюджети областей та бюджет г.Минска визначаються законом про республіканський бюджет на черговий фінансовий рік.
3. Нормативи відрахувань від регулюючих доходів (у відсотках) обласних бюджетів в консолідовані бюджети районів і бюджети міст обласного підпорядкування визначаються рішеннями обласних Рад депутатів про бюджет на черговий фінансовий рік.
4. Нормативи відрахувань від регулюючих доходів (у відсотках) районних бюджетів до бюджетів сільрад, селищ міського типу, міст районного підпорядкування визначаються рішеннями районних Рад депутатів про бюджет на черговий фінансовий рік.
Стаття 29. Формування доходів республіканського бюджету і місцевих бюджетів
1. Доходи республіканського бюджету і місцевих бюджетів на черговий фінансовий рік визначаються відповідно до цього Кодексу та іншими актами законодавства.
2. Доходи республіканського бюджету формуються за рахунок власних доходів, регулюючих доходів, частина яких не передається по встановленим нормативам відрахувань нижчестоящим бюджетам, і міжбюджетних трансфертів.
Доходи місцевих бюджетів формуються за рахунок власних доходів, регулюючих доходів, частина яких не передається по встановленим нормативам відрахувань нижчестоящим бюджетам, відрахувань від регулюючих доходів, що надходять з вищестоящих бюджетів, та міжбюджетних трансфертів.
3. У складі республіканського бюджету і місцевих бюджетів можуть створюватися державні цільові бюджетні фонди. Державні цільові бюджетні фонди формуються за рахунок доходів, визначених статтями 30 - 37 цього Кодексу.
Стаття 30. Податкові доходи республіканського бюджету
1. У республіканський бюджет зараховуються такі податкові доходи (за нормативом відрахувань від податкового доходу, отримуваного на території республіки, якщо не вказано інше):
1.1. податок на прибуток - не більше 50 відсотків;
1.2. податок на доходи, крім податку на доходи від здійснення лотерейної діяльності, - не більше 50 відсотків;
1.3. податок на доходи від здійснення лотерейної діяльності по республіканським і міжнародним лотерей - 100 відсотків;
1.4. податок на доходи від проведення електронних інтерактивних ігор - 100 відсотків;
1.5. податок на додану вартість - не більше 70 відсотків;
1.6. акцизи - 100 відсотків;
1.7. податок на придбання автомобільних транспортних засобів - 100 відсотків;
1.8. збір за проїзд автомобільних транспортних засобів іноземних держав по автомобільних дорогах загального користування Республіки Білорусь - 100 відсотків;
1.9. патентні мита - 100 відсотків;
1.10. збір за надання права ввезення на територію Республіки Білорусь озоноруйнуючих речовин - 100 відсотків;
1.11. екологічний податок:
за переміщення по території Республіки Білорусь нафти і нафтопродуктів - 100 відсотків;
за виробництво і (або) імпорт пластмасової тари та інших товарів, після втрати споживчих властивостей яких утворюються відходи, що роблять шкідливий вплив на навколишнє середовище і вимагають організації систем їх збору, знешкодження і (або) використання, а також за імпорт товарів, упакованих в пластмасову тару, - 20 відсотків;
за виробництво і (або) імпорт скляної тари, тари на основі паперу і картону, а також за імпорт товарів, упакованих в скляну тару, тару на основі паперу і картону, - 100 відсотків;
за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря - не більше 20 відсотків;
за розміщення відходів виробництва і товарів, поміщених у митний режим знищення і втратили свої споживчі властивості, а також відходів, що утворюються в результаті знищення товарів, поміщених під цей режим, - не більше 20 відсотків;
за скиди стічних вод або забруднюючих речовин в навколишнє середовище - не більше 20 відсотків;
1.12. мита і митні збори - 100 відсотків;
| Стор.1 | стор.2 | стр.3 | стр.4 | стор.5 | стор.6 | стр.7 | стр.8 | стр.9 | стор.10 | стор.11 | стор.12 | стор.13 | .... Кінець »» » |
<<<< >>>>
Новини партнерів
pravo.kulichki.ru ::: pravo.kulichki.com ::: pravo.kulichki.net
2004-2015 Республіка Білорусь